Teknoloji

TEKNOFEST 2023 için Geri Sayım Başladı

Milyonlarca teknoloji tutkununu İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşturmaya hazırlanan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Samsun merkezli Karadeniz genelinde düzenlenen TEKNOFEST’i geçen yıl 1 milyon 250 binden fazla kişi ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 100. yılında milli bir teknoloji atılımı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için #Geleceksin sloganıyla gençlerimizi teknoloji yarışmalarında ön plana çıkaran TEKNOFEST bu yıl 41 ana yarış – 102 farklı kategoride düzenlendi.

Yarışmalarda 13 milyon TL’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL’nin üzerinde ekipman takviyesi verildi. Yarışmalara geçen yıl 81 il ve 107 ülkeden 150 bini aşkın kadro ve 600 bini aşkın katılımcı başvurdu. Teknoloji yarışmalarıyla 6. yılında TEKNOFEST, hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve en uygunu olmak için çabalayan gençlerin başarılı ve özgüvenli projelerine sahne olacak.

Gençlerin milli üretime ve kalkınmaya olan ilgilerini artırmak amacıyla bu alanlarda çalışan binlerce gencin projelerini desteklemek için düzenlenecek 5 günlük festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, stantlar teknoloji.

haber-iyidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu