Yaşam

Zafer Algöz ve Can Yılmaz SKSM’ye konuk oldu

Usta oyuncu Zafer Algöz ile senarist-yazar ve komedyen Can Yılmaz, Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdiği stand-up söyleşi ile Küçükçekmecelilerle bir araya geldi. Söyleşiye ikilinin hayranları büyük ilgi gösterdi. Eğlenceli anıları ve güzel sohbetleriyle izleyenleri güldüren ve düşündüren sanatçılar, samimi ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşiye Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç da katıldı.

Zafer Algöz: Tiyatro herkesin yapabileceği bir sanat değil

Usta oyuncu Zafer Algöz, tiyatronun herkesin yapabileceği bir sanat dalı olmadığını belirterek, “Film ya da dizi çekmekte yine şansı yaver gidiyor. Şu anda bu salondaki herkes film çekebiliyor ya da dizilerde oynayabiliyor. Ancak tiyatroda yine mümkün değil, olası bir hatanın telafisi yok. Normalde 2-3 ay süren bir tiyatro oyununun metnini senaryoya çevirdiğinizde, çekimleri 2-3 ay sürüyor. Ancak tiyatroda 2-3 saat ara vermeden oyunu oynamak zorundasınız çünkü tiyatro herkesin yapabileceği bir sanat değil” dedi.

Katılımcıların sorularını yanıtlayan senarist Can Yılmaz, izleyiciyi Zafer Algöz ile birlikte sahneye koydukları “Burda Olan Burda Kalır” programına davet etti.

Programa katılan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, söyleşinin sonunda sanatçılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kandira-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu