Haber

Seçim günü hava nasıl olacak?

Macit, son değerlendirmelere göre yarın için yurdun büyük bir bölümünde yağış beklendiğini belirterek, “Yağmurun yerel olarak Orta Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Kahramanmaraş, Malatya çevreleri ve İç Anadolu’nun doğusunda kuvvetli olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımız sel ve sellere karşı tedbirli olsun, olmasını istiyoruz.” söz konusu.

Macit, 13 Mayıs Cumartesi, yağmurluYurdun iç kesimlerinde hava şartlarının devam etmesinin ardından ülkeyi terk edeceğini bildirerek, şunları kaydetti:

“Pazar günü özellikle Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusunda yağış beklemiyoruz. Yani Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Erzurum, Kars, Van, Ağrı çevrelerinde yağış bekleniyor. diğer bölgelerde yağış yok. Genel olarak parçalı bulutlu bir hava bekliyoruz.”

16 Mayıs Salı gününden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Macit, 14 Mayıs hava sıcaklıkları hakkında şunları söyledi:

“Pazar gününe kadar hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında olacak. Pazar gününden itibaren sıcaklıklar artıyor. Yer yer mevsim normallerinin üzerine çıkıyor ama Pazar gününe kadar mevsim normalleri civarında bir hava bekliyoruz. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4-8 derece üzerine çıkacak.” Salı gününden itibaren mevsim normallerine döndü Ankara’da parçalı 21 derece, Ankara’da parçalı 23 derece ve İzmir’de hafif bulutlu, hava sıcaklığının ise 24 derece civarında olması bekleniyor.

Deprem bölgesine ait Macit, “Pazar günü deprem bölgesinde yağış beklemiyoruz. Orada da hava sıcaklığı yine mevsim normalleri civarında olacak. Büyük ihtimalle 20 derecenin üzerinde göreceğiz.”bilgileri verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu