Haber

Rusya’nın Odessa’da Ticari Gemiye Çarpması Sonucunda 1 Kişi Öldü

Ukrayna, Rusya’nın Odessa’da ticari bir gemiye çarpması sonucu bir kişinin öldüğünü açıkladı. Geminin vurulduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

Ukrayna, 8 Kasım’da Rusya’nın, Ukrayna’nın Karadeniz’deki Odessa bölgesindeki limana giren Liberya bayraklı bir ticari gemiyi füzeyle vurduğunu duyurdu. Açıklamada, saldırı sonucu geminin kaptanının hayatını kaybettiği, Filipin vatandaşı 3 mürettebatın da yaralandığı belirtildi.

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, yaptığı açıklamada, geminin Çin’e demir cevheri taşıdığını ve Rusya’nın tahıl anlaşmasından çekilmesinden bu yana limanlara 21 saldırı düzenlediğini söyledi.

Gemiye saldırı anına ilişkin sahneler ortaya çıktı. Görüntüde, füzenin gemiye çarpması sonrasında oluşan kıvılcımların gökyüzünü aydınlattığı, ardından dumanların yükseldiği görüldü.

Rusya, süresi 17 Temmuz 2023’te dolan Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nı, kendi gıda ürünlerinin satışının önündeki engellerin kaldırılmadığı gerekçesiyle uzatmayacağını açıklamıştı. Bu kararın ardından Rusya, Ukrayna limanlarına yönelik baskınlarını artırdı. – ODESSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu