Haber

Pakistan ve Ukrayna İkili İşbirliğini Geliştirme Sözü Verdi

Pakistan ve Ukrayna ticaret, yatırım, savunma, eğitim ve kültür gibi çeşitli alanlarda ikili işbirliklerini artırma sözü verdi.

Pakistan Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, resmi ziyaret kapsamında ülkeye gelen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, başkent İslamabad’da Başbakan Şahbaz Şerif tarafından kabul edildi.

Kuleba ve Sharif görüşmede Pakistan ile Ukrayna arasında ticaret, yatırım, savunma, eğitim ve kültür gibi çeşitli alanlarda ikili işbirliğini artırma sözü verdi.

Kuleba ve Şerif ayrıca, Güney Asya ve Avrasya bölgelerindeki güvenlik durumu da dahil olmak üzere, karşılıklı çıkarları ilgilendiren küresel ve bölgesel konularda işbirliğini artırma sözü verdiler.

Sharif, Ukrayna’daki çatışmanın küresel düzeyde önemli bir etkiye sahip olduğuna işaret ederek, bu çatışmanın birçok ülkenin ekonomisini kötü etkilediğini vurguladı.

“Ukrayna ve Pakistan samimi ilişkilerden memnun” vurgusu

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba da ülkesindeki mevcut durum hakkında Başbakan Şerif’e bilgi verdi.

Kuleba, Pakistan ve Ukrayna’nın küresel barış ve bölgesel istikrara katkıda bulunma ortak amacı ile işbirliği ve dostluk temelinde uzun vadeli ve samimi ilişkilere sahip olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu