Haber

Özel’den Kılıçdaroğlu’na ‘prens’ göndermesi: Onu hangi kafeste tutuyorsunuz?

CHP’de seçim yenilgisinin ardından başlayan değişim hareketinin lideri Özgür Özel, hafta sonu yapılacak kongreye sayılı günler kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirinin dozunu artırdı.

“O GÜN ‘ARTIK DEVAM ETMİYORUM’ DEDİM”

Özel, Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrasında ‘Bir daha aday olmayacağım’ demesini beklediğini söyledi. “Sayın başkanımızın hiçbir şey olmamış gibi yola devam edeceğini, yerel seçimlerin önemli olduğunu söylediğini gördüm. O gün ‘Ben artık devam edemem’ dedim.”Aday olmaya nasıl karar verdiğini sözleriyle anlattı.

Seçmenin özeleştiri istediğini belirten Özel, “Değişimin bir lidere ihtiyacı vardı. 4 saat kendimde kalıp karar verdim. ‘Bugün kimse öne çıkmazsa parti partiden umudunu keser dedim. Eylül ayının ilk haftasında adaylığımı açıklamaya karar verdim.” söz konusu.

“Hangi kafeste prensimiz?”

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Özel, Kılıçdaroğlu’nun “Partiyi bilgili, iyi bir sosyal demokrata devredeceğim” sözlerine de yanıt verdi.

“Görünmeyen birinden bahsediyor, bilmiyoruz. Bu kişi nerede? Hangi görevlerle sınandı? Yarın partinin başına geldiğinde ne yapacağı nasıl belli oluyor?” Soruları soran Özel, şunları söyledi:

“Bakın bu bana neyi hatırlattı: Saltanatın kaldırılmasıyla ortadan kalkan bir durumdan bahsedeceğim. Fatih Sultan Mehmet kardeş katlini uygun gördüğünden beri Osmanlı’da kafes uygulaması olmuştur. Şehzadelerin tahta çıkması muhtemeldir. Tahtlar sarayda haremin yanındaki kafeslerde tutulur.Bazen padişah çok uzun süre yaşadığında, bekleyen şehzade yaşlanır ve “Bazen ölür. Kafeste deliren insanlar var. Bunu ancak padişah bilir. Bu uygulamayı görünce ‘Şehzademiz şimdi nerede, hangi kafeste’ dedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu