Ekonomi

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı: “Afet bölgesi ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, afet bölgesindeki çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Şehirlerimizi ve sosyal hayatı yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.” terimini kullandı.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada Asmalı, MÜSİAD gönüllülerinin afet bölgesinde çok sayıda aşevi ve seyyar mutfak ile depremden etkilenen vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunduğunu, günlük 5 bin kişiye yemek verecek olan MÜSİAD Aşevi’nin hizmete açılacağını bildirdi. Kahramanmaraş’ta hizmete açıldı.

Kahramanmaraş Elbistan’da kurulacak MÜSİAD Konteyner Kent alanında da incelemelerde bulunan Asmalı, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacını karşılayacak projenin inşaatına hızla başladık.” değerlendirmesini yaptı.

MÜSİAD gönüllülerinin hizmet verdiği Hatay’daki Antakya Kışlası Çadır Kent’i ziyaret eden Asmalı, MÜSİAD’ın tüm çalışmalarını AFAD ile uyum içinde sürdürdüğünü kaydetti.

Asmalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’den ve yurt dışından gönüllü sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız, MÜSİAD ekiplerimizin rehberliğinde afet bölgesinde çalışmalarına devam ediyor. Bölgedeki tüm çalışmalarımız ilgili mercilerimizle tam bir koordinasyon halinde.” sözlerini kullandı.

Ortada, MÜSİAD Karlsruhe ve MÜSİAD Paris üyelerinin takviyeleriyle Hatay’da kurulacak sahra hastanesi için bölgeye sevkiyatların devam ettiği bildirildi.

baklan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu