Haber

Murat Kurum: İstanbul’daki mevcut yönetim 100 bin konut sözü verdi, ne yaptı?

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 11 ilde büyük yıkıma yol açan olaydan sonra gözler İstanbul’a çevrildi ve kentsel dönüşüm adımları hızlandırıldı.

Bakanlık döneminde büyük başarılara imza atan TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Murat Kurum, İstanbul için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği’ni ziyaret eden Murat Kurum, bir kez daha İstanbul’daki deprem riskine ve kentsel dönüşüme dikkat çekti…

“Evladımız gibi İstanbul’a her dakika, her saniye sahip çıkmamız gerekiyor.”Kurum, İstanbul’daki mevcut yönetimin tutmadığı sözlerin altını çizdi.

“100 ev sözü verdi, ne yaptı?”

Kurum, İstanbul’un en büyük sorunu olan depremle ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun verdiği 100 bin konuttan en fazla 6 binini yerine getirdiğini belirtti. “Şehrimiz kıymetlidir, kimse kusura bakmasın”söz konusu.

“Başarınız konusunda endişelenebilirsiniz, kendinizi başka bir yerde görebilirsiniz ama milletin sizi nerede gördüğü önemlidir.”

Kurum şu ifadeleri kullandı:

Mevcut yönetim 100 bin konut sözü verdi, 100 bin! Arkadaşların ne yaptı? 5-6 bini geçemezdi. Arkadaşlar şehrimiz değerlidir, kimse kusura bakmasın.

Başarınızdan endişe duyabilirsiniz, gelecek hesapları yapabilirsiniz, kendinizi başka bir yerde görebilirsiniz. Ancak insanların sizi nerede gördüğü önemlidir.

haberkovancilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu