Haber

Kremlin: Putin ve Erdoğan Ortadoğu’daki ciddi krizi görüştü

Kremlin’in açıklamasında, “Vladimir Putin’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı yeni telefon görüşmesinde Ortadoğu’daki ciddi kriz durumuna ilişkin değerlendirmeler devam etti. Gazze Şeridi’nde artan sivil kayıpları ve insani durumun feci şekilde kötüleşmesi konusunda derin endişeler dile getirilirken, sivil mahallelere, dini ve sosyal tesislere yönelik saldırıların kabul edilemez olduğu vurgulandı.” yer aldı.

Görüşmede Rusya’nın bölgedeki kanın durdurulması ve ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırılması konusunda vereceği destek ele alındı. BM Güvenlik KonseyiTürkiye’de yürütülen aktif çalışmalar ve Türkiye’nin attığı siyasi ve diplomatik adımlar ele alındı.

RusyaVe TürkiyePozisyonlarının pratikte örtüştüğü ve İsrail ile barış ve güvenlik içinde yaşayan bağımsız bir Filistin’in kurulmasını öngören iki devlet formülünün uygulanmasına odaklandıkları vurgulandı.

İki cumhurbaşkanı ayrıca Rusya ile Türkiye arasında çeşitli alanlarda ivme kazanan ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliğine de değindi.

Vladimir Putin, Cumhuriyetin 100. yılıBu vesileyle Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ederek, Türkiye vatandaşlarına mutluluk ve refah diledi.

bogazliyan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu