Haber

Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesi gerçekleşti… “Güzel ve verimli bir görüşme geçirdik”

ANKARA (İĞFA)– Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan, ikinci tura kalacak yeterli oyu alamadı.

İkinci tipte Oğan’ın kimi destekleyeceği ya da bir adayı destekleyip desteklemeyeceği merakla bekleniyor.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile parti merkezinde görüşmeye geldi.

Görüşmeden ilk fotoğraflar CHP tarafından servis edildi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Görüşmenin ardından kameralara dönen iki başkan, görüşmenin verimli geçtiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı liderlerinin görüşlerini Cumhurbaşkanı’na ilettim. Güzel ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” Millet İttifakı Mutabakat Zaptı ve Anayasa değişikliğine ilişkin düşüncelerini dile getirdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin demokrasiye ve dayanışmaya ihtiyacı var.”

ÖZDAĞ: SORULARIMIZA AYRINTILI CEVAP ALDIK

Ümit Özdağ, “Bazı sorularımız oldu, sorduk, detaylı cevaplar aldık ve aldığımız cevaplar çerçevesinde yetkili kurullarımızda değerlendirmelerimizi yapacağız” dedi.

ATA İttifakı bileşeni partileri ve Cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan ile görüşme öncesi değerlendirme yaptıklarını, toplantı sonrasında değerlendirme yapacaklarını belirten Özdağ, “Görüşlerimizi kısa süre içinde Türk kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu