Haber

Kaçak kazı yapmaktan ceza alan AK Parti genel başkanı hakimi suçladı

Sındırgı Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki kaçak kazı davasında yargılanan ve 4 yıl hapis ve 8 bin lira para cezasına çarptırılan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, kararı veren hakimi eleştirerek, ” cahil”.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, Toplantıda konuşan Yavaş, “Bunun cezası 2 yıl. Hakim ne veriyor, 4 yıl. Neden ‘pişmanlık yok’ diyor? 4 yıl veriyor çünkü ben hakimi hiç görmedim, duruşmaya çıkmadım ve pişman olmadı. Amaç belli siyaset yasaklansın diye 4 yıl verecek” dedi.

Bir meclis üyesinin “Muhalefetten bile hakim kalmış demek ki” sözlerine yavaş yavaş yanıt veren Yavaş, “Hala aranızda var. Artık onu tanımıyorum. Cahillik olurdu. Ya da gerçekten bu konuda bir art niyet olabilir. Yapılanlar ortadadır. Yani CHP için adalet, AK Parti için adalet adalettir. Devletten olunca olur her şey diyenlere duyurulur. Bunun olmadığı anlamına gelir. İnsanların olduğu yerde bunlar olabilir. Ama biz yüce Türk adaletine güveniyoruz” dedi.

Yavaş sözlerine şöyle devam etti:

“Allah’a şükür. Bu kadar uğraşırsan düşmanın çok demektir. Bir yiğidin arkasından ‘köpek’ çıkmıyorsa, o yiğit yiğit değildir boşver. Kaçsınlar. sorun yok sorun yok.”

Ekrem Yavaş’ın “it ürür” sözleri muhalefetten tepki aldı. Gerginliğe yol açan sözlerin ardından CHP’li meclis üyesi Barış Uran, Yavaş’a, “Sayın Cumhurbaşkanı canınız yanıyorsa ‘İt ürer, kervan yürür’ diyemezsiniz. Gergin olmayın’ diyerek tepkisini elindeki mikrofonu meclis katibi kürsüsüne fırlatarak gösterdi.

İkili arasında çıkan sözlü tartışmada Yavaş, “Meclise öyle bir şey demedim. Haşa. ‘Köpek ürer, kervan yürür’ denmedi. “Ya haklıdır, muhtemelen kendisine göre haklıdır. Bizim bir şey söyleme şansımız yok” dedi.

haber-inhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu