Haber

İttifak masasının yerini yarışma masası aldı!

  • Haberler7

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine giderken neredeyse tüm adaylar netleşmeye başladı. AK Parti İstanbul’da Murat Kurum’u aday gösterirken, CHP yeniden aday olarak Ekrem İmamoğlu’nu açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde İttifak olarak Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen DÜZGÜN Partisi, bu seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Ekrem İmamoğlu’nun yanında yer almayarak Buğra Kavuncu’yu aday gösterdi.

DEM Partisi de 2019 yerel seçimlerinde İmamoğlu’nu desteklerken bu seçimlerde destek verip vermeyeceğine henüz karar vermedi. DEM Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Başak Demirtaş ile görüştüğü söyleniyor. Bu tarafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yarışında son gelişmeler yaşanırken akıllara ittifak fotoğrafları geldi.

İTTİFAK MASASI DAĞILDI

Millet İttifakı adı altında birleşen siyasilerden neredeyse kimse kalmadı. Dönemin CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçimini Özgür Özel’e kaptırdı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yerine Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği Özgür Çelik seçildi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde sürekli Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı için çabalayan YETERİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerde yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nu desteklemedi ve partisinin İBB Adayını açıkladı.

İBB adayı olarak Buğra Kavuncu’yu aday gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Buğra Kavuncu ‘Ben adayım. “İstanbul’a aday olmak istiyorum” dedi. Ben de onayladım. diyerek Kavuncu’nun adaylığını açıkladı.

GÖZLER DEM PARTİSİNDE

Ekrem İmamoğlu’nun en büyük destekçilerinden Meral Akşener’in kendi adayını açıklamasının ardından İmamoğlu’nun seçim yarışında güvendiği bir diğer parti de DEM partisi. Ancak DEM Partisi’nde sürpriz bir gelişme yaşandı. Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘DEM Partisi uygun görürse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olabilirim’söz konusu.

DEM Partisi Merkez Yönetim Kurulu, Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. İki gün sürecek olan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında yerel seçimlere ilişkin bir dizi kararın alınması bekleniyor. Toplantıda, Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne adaylık talebi de görüşülecek.

KAYNAK: HABER7

basciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu