Haber

Gaziantep’te turizme yeni yol haritası

GAZİANTEP (İGFA) – Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve Güneydoğu Anadolu’da yıkıcı etkisi olan depremin ardından turizmi canlandırmak için yol haritası belirlendi.

Toplantıya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sezer Cihan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fazilet Güzelbey, Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay, İl Yönetim Kurulu Başkanı Samet Bayrak katıldı.

Ayşe Ertürk sunumunda deprem sonrası diğer ülkelerde turizmde neler yapıldığı, turizmde kriz ve afet yönetim planları, deprem sonrası turizm ihtiyaçlarının analizi, deprem sonrası turizmde canlanma ve dünyadaki kentsel örnekler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gaziantep depremi sonrası turizmi güzelleştirme adım önerilerinde; Kente gelen turistlerin konaklama güvenirliği için kentin altyapısı, akıllı kentler, dayanıklı kentler gibi ‘güvenli otel’ kavramları ele alındı. Görüşmede ayrıca seyahat acentaları ile iletişime geçilerek turizmde gerçeğe uygun konaklama düzenlemelerinin yapılması gerektiği ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu