Ekonomi

FTX Japonya para çekme işlemlerini yeniden başlatıyor, peki ya diğer iştirakler?

Investing.com – İflas etmiş kripto para borsası FTX’in Japon yan kuruluşu, bugünden itibaren kripto para birimlerini ve prestij para çekme işlemlerini yeniden başlatacağını duyurdu.

FTX Japan tarafından yapılan açıklamada, fon çekme işlemleri FTX’in2022 yılında satın aldığı şirket Liquid Japan platformu üzerinden yapılacağı bilgisi verildi. Borsada fonu olan müşterilerin bakiyelerini onayladıktan sonra Liquid Japan’da hesap açıp fonlarına erişebilecekleri belirtildi. .

FTX Japan tarafından yapılan brifingde, platformun tüm müşterilerinin süreç hakkında bilgilendirildiği belirtilirken, yüksek işlem hacmi nedeniyle sürecin yavaş olabileceği konusunda uyarıda bulunuldu.

FTX borsası ve girişim sermayesi iştiraki Alameda Research, Kasım 2022’de diğer iştiraklerle eş zamanlı olarak iflas ilan ettikten sonra FTX, Japonya’daki tüm fon çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı. FTX Japan ayrıca, para çekme talepleri karşılandıktan sonra diğer hizmetlerin yeniden başlatılabileceği bilgisini verdi.

Diğer FTX iştirakleri fonlarını alabilecek mi?

FTX iflas başvurusunda bulunduktan sonra, süreci yönetmek için şirketin başına John Ray III atandı. John Ray, FTX’in CEO’luğunu devralır devralmaz, şirketin hâlâ likiditesi varken müşteri fonlarının geri ödenmesinin en önemli öncelikleri olduğunu söyledi. varlıklarını satarak bağış toplama girişimine girdi. Ancak, FTX Japonya dışında, diğer iştiraklerin ne zaman ödeme yapacağı konusunda artık bir belirsizlik var.

FTX’in iflas sürecinin birkaç yılı bulabileceği konuşulurken, bu sürece ilişkin son gelişmeler ortaya çıktı. FTX Türkiye iştirakiTürkiye, yetkililerin ABD mahkemelerinin kararlarına uyma ihtimalinin düşük olduğunu göstererek iflas kapsamından çıkarılmasını talep etti.

Author: Günay Caymaz

haber-ilgin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu