Haber

Erkek siyasetçiler kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için topuklu ayakkabı giydi

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, 20 Nisan’da Kanadalı erkek milletvekillerinin kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için pembe topuklu ayakkabı giydiği görselleri paylaşarak, “Şimdi dikkatinizi çektiğime göre kadına yönelik şiddetin sadece fiziksel değil, her biçimi var. “

Ulaştırma Bakanı Alghabra, 20 Nisan Perşembe günü, kadına yönelik şiddeti önlemek için başlatılan ‘Yüksek Topuklu Umut’ kampanyası kapsamında pembe topuklu giyen bazı erkek Kanadalı milletvekillerinin görüntülerini paylaştı.

Bakan Alghabra, görüntülerle birlikte şu ifadeleri kullandı; “Kadına yönelik şiddet toplumumuzda hâlâ yaygın. Yüksek Topuklu Umut, kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalığı yaygınlaştıran ve erkekleri ve erkek çocukları bir analiz modülü olmaya teşvik eden bir etkinlik. Bu değerli hedefi pekiştirmek için imzalı pembe topuklu ayakkabılar.” Dikkatinizi çekti, kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her şekliyle karşımıza çıkıyor. Benden başlayarak erkeklerin, eylemlerimizin ve sözlerimizin sonuçlarının farkında olması ve çevremizdeki kadınlara daha fazla alan yaratması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu