Haber

Düğün Günü Göçmenlik Yetkilileri Tarafından Mahvedildi

Çiftin en keyifli günü olması gereken düğün günü oldukça travmatik bir şekilde sona erdi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ve 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri düğün salonunda beklenmedik misafirlerle karşılaştı.

Çift henüz evliliğe “evet” dememişken, Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili aniden salona girerek Hamza’yı beklenmedik bir anda yakaladı. Yetkililer, Hamza’nın ülkede kaçak kaldığını belirterek, genci nikah masasından uzaklaştırdı.

Hamza’nın avukatı Gregor Klammer, “Hamza’nın Salı akşamı saat 19.10’da Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor. Oradan da askere alma bürosuna gönderilmesi bekleniyor.” Klammer ayrıca Avusturya’nın adımının yasa dışı olduğunu da söyledi.

Alman Bild gazetesine konuşan gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Gundula, “Düğün sırasında görevli aniden masadan kalktı ve bir şeyler alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran’ın Perfect şarkısı çalıyordu. Ve aniden Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili içeri girdi.”

“BUGÜN EVLENMEYECEKSİNİZ”

Gundula, bir yetkilinin “Saat 08.52 ve sen gözaltına alındın. Bizimle gel” dediğini, kendisinin gözyaşlarına boğulduğunu, Hamza’nın da şok olduğunu söyledi. Gundula, yetkililere itiraz ederken “Bugün evlenmemiz lazım” dediğini ve “ama bugün değil” cevabını aldığını belirtti.

Olayın ardından Gundula’nın hastalandığı belirtilirken, genç kadının 17 yıldır Avusturya’da yaşadığı belirtildi. Gundula, “İşte ya da evde onu yakalamak için binlerce fırsat yakaladılar ama bu travmatik deneyimle bizi ayırdılar.” dedi.

Bild gazetesi, çiftin Viyana’da bir restoranda çalışırken tanıştıklarını yazdı. Psikoloji eğitimi alan Gundula’nın garson, Hamza’nın ise aşçı olarak çalıştığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu