Yaşam

Dikkatli izleyiciler hemen fark etti! İnci Taneleri dizisinde Yılmaz Güney detayı

Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem de başrol oynadığı İnci Taneleri dizisi, fragmanıyla dahi sosyal medyada çok konuşuldu. 25 Ocak’ta izleyiciyle buluşan dizi, reytinglerde de tahtına oturmayı başardı. Beğenilen dizideki detaylar dikkat çekti.

YILMAZ ERDOĞAN’DAN “YILMAZ GÜNEY” GÖNDERİSİ

Yılmaz Erdoğan, yıllar sonra cezaevinden çıkan Azem Yücedağ isimli karaktere hayat veriyor. Yılmaz Güney’in 1975 yapımı Dost filminde canlandırdığı karakterin adının Azem olması, Yılmaz Güney’e gönderme olarak yorumlandı. Yılmaz Güney’in hem başrolünü hem de yönetmenliğini üstlendiği film, öğrencilik yıllarında tanışan ve yıllar sonra tanışan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.

İKİNCİ DETAY İÇİN GÖZLER YENİ BÖLÜME ÇEVRİLDİ

Yakalanan ikinci detay ise dizide köşkte çalışan Dilber karakteri. Senaryoda Dilber Azem’in kızının yer alması durumunda Yılmaz Güney’e ikinci bir gönderme yapılacak. Güney’in 1971 yapımı Baba filminde, para karşılığında cinayet işleyen bir adamın, cezaevinden çıktıktan sonra kızının fahişe olduğunu öğrenmesiyle yaşananlar anlatılır. Yılmaz Erdoğan’ın “Çirkin Kral” lakaplı Yılmaz Güney’den ve sinemalarından mı söz ettiği merak konusu.

İNCİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Yıllar sonra cezaevinden çıkan Azem Yücedağ’ın kaybettiğini bulma çabası ekrana taşınıyor. Acı dolu geçmişi, taşıdığı büyük bir sır ve sırtındaki hayat yüküyle umudun peşinde koşan Azem, kolyesinden etrafa saçılan incileri yeniden toplayabilecek mi?

İnci Taneleri dizisinin güçlü kadrosunda Yılmaz Erdoğan’ın yanı sıra Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, İtimat Kıraç ve Yasemin Baştan yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu