Haber

Darbe zanlısı Latif Şimşek için 3 yıla kadar hapis talebi

TV 100’de Gündem Hakkında programında geçtiğimiz aylarda canlı yayında kavga çıktı.

Programa katılan Gazeteci Latif Şimşek, Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un korucusu tarafından darp edildi.

Konuyla ilgili Başsavcılık, sanık Emrah Topal’ın diğer 3 kabahatten 5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması talimatını vermişti.

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada bugün sanık Emrah Topal ve tarafların avukatları hazır bulundu.

“Latif Bey’i bükülmüş vaziyette ve gözlüğü yerde gördüm”

Duruşmada tanık olarak dinlenen ve olay günü programın moderatörlüğünü yapan Pınar Işık Ardor şu ifadeleri kullandı:

Programın ilerleyen dakikalarında gerginlik yaşandı. Latif Bey ve Cemal Bey siyasi bir mesele hakkında tartışmaya başladılar. O sırada doz artırılınca Cemal Bey yayının ortasında ayağa kalkıp Latif’in koltuğuna doğru yürüdü. O sırada ‘yayını durdurun çocuklar’ dedim. Daha sonra Cemal bey bana dönerek yayının kesilip kesilmediğini sordu. ‘Evet’ dediğimde bu sefer şiddetle küfretmeye başladı. Oradakiler araya girince arkamı döndüm Emrah bey Cemal Enginyurt’a darbe vurdu galiba ben bunu görmedim. Latif Bey’in eğildiğini ve gözlüğünün yere düştüğünü gördüm. Sanık Emrah Topal hangi sıfatla oradaydı bilmiyorum, o zamanlar gardiyan sanıyordum.

3 yıla kadar hapis istemi

Son olarak davanın görüşü açıklandı.

Sanık Topal ‘basit yaralanma’ve ‘hakaret‘ suçundan toplam 7 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Mütalaada sanığın ‘tehdit’ hatasını işlediğine dair yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle sanığın beraat etmesi de istendi.

“Olmaması gereken bir şey”

Bunun üzerine bir savunma yapan Emrah Topal, şöyle konuştu:

Kimseyi tehdit etmedim, hakaret etmedim. Ne yazık ki olmaması gereken bir şey yaptım ve şikayetçiyi vurdum. Bu bahiste böyle bir hata yaptığımı bildiğim için kendimi savunmadım bile. Olmaması gereken bir şeydi. Diğer suçlamaları kabul etmiyorum.

Adli kontrol tedbiri kaldırıldı

Alınan savunma ve ifadelerin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Emrah Topal için yurt dışına çıkış yasağı niteliğindeki kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verdi.

Ayrıca mahkeme heyeti, sanıklara yapılan açıklamalara karşı savunma yapması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

besiktasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu