Haber

Başkan Arda, Malatya’daki depremzedeleri ziyaret etti

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, depremde ağır hasar gören ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği Malatya’yı ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremin vurduğu illerden Malatya’yı ziyaret eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve Başkan Yardımcısı Necati Kırmaz, depremzedelerle bir araya geldi. Kentte depremden etkilenen kesimleri gezen Önder Arda, depremin yarattığı tahribatı yakından gördü. Battalgazi, Yeşilyurt, Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerini ziyaret eden Önder Arda, depremzedelerle bir araya geldi.

Vatandaşın acısını paylaşan, dert ve taleplerini dinleyen Önder Arda’ya, CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, CHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Atakan Kaya, eski Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Fazilet, CHP Doğanşehir İlçe Başkanı Kemal Fazilet ve CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan da eşlik etti.

“Dayanışma Yaşar”

Malatya’da iki gün boyunca afetzedeleri ziyaret eden Önder Halil Arda, “Başkan Yardımcım Necati Kırmaz ile Malatya depreminin en acı manzaralarını yaşadık. Malatya’da acılar hala taze. Hayatlar, hatıralar, umutlar ne yazık ki enkaz altında… Malatya halkının acılarını bir nebze olsun dindirmek için kucaklaştık. Bölgede CHP’li belediyeler sarsıntının yaralarını sarmak için seferber oldu. Bu hizmetler insanlara ‘dayanışma yaşar’ dedirtiyor. Depremin insan hayatında yarattığı tahribat çok büyük. Bu yaraları sarmak için daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu