Haber

Balıkesir’de bir grup Roman vatandaş İsrail saldırılarını protesto etti

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir grup Roman vatandaş toplanarak İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Balıkesir Roman Federasyonu’nun düzenlediği Eski Bayramyeri’nde toplanan vatandaşlar, İsrail karşıtı sloganlar atarak, tekbirler söyleyerek Kurşunlu Caddesi’nden yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na geldi. İsrail saldırılarında şehit olan Filistinliler için burada dua okundu.

Federasyon Lideri Oktay Sümertaş, yaptığı açıklamada İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını katliam ve cinayet olarak nitelendirdi.

Kudüs’ün Müslümanların namusu ve kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Sümertaş, “İsrail’in zulmüne tüm dünya sessiz kalsa da biz sessiz kalmayacağız. Devlet terörü uygulayan İsrail, mazlum Filistinli kardeşlerimizi şehit ediyor. Çabalarımızı sürdürüyoruz. İsrail’in Filistin halkına uyguladığı her türlü baskı ve katliamın hesabını vermesini istiyoruz.” “Filistin halkının Kudüs ve Mescid-i Aksa için gösterdiği onurlu çabayı tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz.” dedi.

haberkagizman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu